3 skuteczne sposoby na pozyskanie pieniędzy do otwarcia własnej firmy

Przed otwarciem własnej firmy, każdy chyba Sobie zadaje owe pytanie ;
Skąd wziąć takowe pieniądze na swój własny biznes i otwarcie firmy? Przecież to wszystko kosztuje.

Czytasz ten artykuł. Właśnie pewnie z takich względów jak u góry, poznasz tutaj właśnie 3 skuteczne sposoby jak zdobyć pieniądze na otwarcie swojego biznesu.

 • Oszczędzanie pieniędzy to jeden z sposobów
 • Pożyczka od rodziny to drugi z sposobów
 • Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to trzeci z sposobów


Właśnie w tym artykule omówimy te wyżej wymienione 3 skuteczne sposoby na pozyskanie owych pieniędzy na własną firmę. Zaczynamy

Pierwszym sposobem na otwarcie własnej działalności to jest oszczędzanie Swoich pieniędzy, które uzyskujesz właśnie teraz pracując. Osoba oszczędna jest często postrzegana jako sknerus i też inne epitety rzucające inne światło, przygotuj się na nie, bo w kiedyś i przejdą na Ciebie. Oszczędzanie to najdłuższy sposób, ale skuteczny nikomu przynajmniej pieniędzy nie musisz oddać, gdy coś Ci nie wyjdzie, ale biorąc Polskie zarobki to liczą się tutaj lata zanim zaczniesz móc działać na sowim.

Zakładając firmę z własnych oszczędności będziesz uważał na każdą złotówkę wydając ją na swój biznes. Przecież to są tylko i wyłącznie Twoje ciężko zarobione pieniądze, dlatego będziesz na nie się oglądał!

Jeżeli chcesz zacząć oszczędzać to możesz wybrać dwie metody:

 • Odkładać możesz wszystko do tak zwanej „Skarpety”, w której Twoje pieniądze nie pracują
 • Skorzystać z jednej z form inwestycji i pomnożyć swoje oszczędzone pieniądze.

Drugim sposobem na otwarcie własnej działalności to pożyczka od rodziny. Masz dobre relacje pomiędzy bratem siostrą rodzicami czy innymi krewnymi z Twojej rodziny? To dobrze, bo teraz możesz wykorzystać owy fakt i poprosić swoją rodzinę o pożyczkę zwrotną bądź niezwrotną, za którą będziesz mógł otworzyć Swoją własną firmę, też sposób mocno skuteczny, ale trochę odłożony w czasie, często jak się pochodzi z rodziny, która nie ma mnóstwo pieniędzy a chce Ci pomóc, to trochę na pieniądze poczekasz, by je w końcu wydać na ową firmę.

Trzecim sposobem jest Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości i jeśli nie jesteś pewien czy Twój owy pomysł sprawdzi się w realiach, to możesz skorzystać z owego akademickiego Inkubatora przedsiębiorczości inaczej AIP, oferuje pełen pakiet usług takich jak :

 • Rejestrację firmy
 • Księgowość firmy
 • Biuro
 • Promocję firmy
 • Porady prawne związane z firmą


Wszystko jest za tylko 300 złotych netto miesięcznie. Nie musisz również opłacać owego ZUS-u, ponieważ Twoja obecność w owym Inkubatorze nie jest traktowana jako typowego prowadzenia działalności co daje Ci możliwość nie płacenia ZUS-u, możesz, wówczas starać się o dotację na otwarcie firmy już poza AIP.
Do owego inkubatora można zgłaszać się bez względu na to ile masz lat i jakie masz pojęcie i staż w danej branży. Umowę z nimi podpisujesz na 2 lata a ryzyko jakie ponosisz to praktycznie nie istnieje, gdyż możesz swoją firmę zawiesić 3 razy i płacisz już tylko 50 złotych miesięcznie. Chyba najbardziej ciekawy pomysł i rada na sam początek otwarcia firmy, jeżeli nie posiadasz na to dużych pieniędzy.

1 thought on “3 skuteczne sposoby na pozyskanie pieniędzy do otwarcia własnej firmy

 1. Dobry biznesplan połączony z umiejętnością dotarcia do inwestorów, którzy z chęcią włożą pieniądze na rozwój firmy jest dobrym początkiem.

Comments are closed.